Sisdağı’na Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşü düzenlenecek

Sisdağı’na Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşü düzenlenecek

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Sarıkamış’ta 103 yıl önce donarak şehit düşen 90 bin asker anısına Şıhkıranı Mevkiinden Sisdağına yürüyüş düzenlenecek.

Geçtiğimiz ay içerisinde Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci’yi makamında ziyaret eden Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk Kaymakam Beşikçi ile sohbetinin ardından ; her yıl Trabzon şehir merkezinde gerçekleştirdikleri Sarıkamış Şehitleri Anısına Yürüyüş Etkinlikleri’nin bundan böyle Sis Dağı’nda gerçekleştirileceğini söylemişti. Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkan Vekili Mustafa Özendi ve beraberindekilerle birlikte Sis Dağı’na giderek incelemelerde bulunan Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Sis Dağı’nı çok beğenmişti.

Gençlere tarih bilincini kazandırmak, vatan sevgisini aşılamak ve milli benlik duygusunu artırmak için atalarımızın göstermiş olduğu fedakârlıklardan yola çıkarak toplumumuzda bir farkındalık oluşturmak ve vatan savunması uğrunda çekilen sıkıntıları yerinde göstermek amacıyla bu yıl ilk defa yapılacak olan Şıhkıranı -Sisdağı güzergahında 7 Ocak 2018 tarihinde  “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü ” düzenlenecek.

7 Ocak 2018  Pazar günü yapılacak olan  “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü ” saat:10.30 Şıhkıranı mevkiinde taoplanılacak,saat:11.00 hanyanı alanından Sisdağı pazar yeri merkezine yürüyüş gerçekleşecek.saat:11.45 ‘de Sisdağı Pazar yerinde Yürüyüş sonrasında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dua, Protokol Konuşmaları yapılacak.

Copyrigt © 2017 Geyikli Beldesi Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ®
Bu site alemdarhost.com sunucularında barındırılmaktadır